Barcelona

Barcelona: Miasto wakacje z mieszaniną architektury

Jeśli jesteś entuzjastą architektury, nie mogłeś znaleźć lepszego miejsca niż WAKACJE W BARCELONA. Stylami architektonicznymi tutaj są gotyckie do modernistyczne. Najważniejszym architektem okresu modernistycznego jest hiszpański Antoni Gaudi. Nie można pomylić się wrażeniem jego pracy w całym mieście. Nie ma znaczenia, gdzie idziesz będzie zaskoczony architekturą na wystawie, zwłaszcza w gotyckiej dzielnicy miasta. Te fascynujące budynki wydają się pojawiać się wszędzie wyglądasz. Bogatą historię architektoniczną miasta podkreślają również Romowie, okres gotyku, secesyjny styl kataloński i modernizm. Wśród nich najważniejsze to secesyjny kataloński styl średniowiecza i modernizm.

barca

Złoty wiek Barcelony musi rozpocząć się w XII wieku w średniowieczu, gdy wszystkie aspekty życia w mieście zaczynają się rozwijać. Poziom gospodarczy i polityczny tego obszaru związany był z małżeństwem hrabiego Barcelony z córką króla aragońskiego. Był to okres ekspansji stolicy nowego rządu. Barcelona stała się również potęgą morską w tym czasie w historii, co czyni ją mocną siłą w konfederacji Katalonii i Aragonii. Jeśli chcesz prześledzić średniowieczną historię Barcelony, najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest obszar gotycki. W tej okolicy znajduje się wiele starożytnych budynków, które można zwiedzać, np. Katedrę w dzielnicy La Sue. Budowa rozpoczęła się w 1317 r. I nie została ukończona do 1441 r .; Teraz ma nowoczesną windę do dachu. Kościół przeznaczony dla marynarzy i rybaków to Santa Maria del Mar (1329-1367). Dzięki doskonałej akustyce można zrozumieć, dlaczego jest to ulubione miejsce na wesela. Największą średniowieczną strukturą świecką na świecie jest Drassanes, która została zbudowana w 1378 roku.

Średniowieczne mury wokół miasta nie mogły już zawierać wzrostu miasta; W wyniku tego nowy cel został opracowany przez Idelfona Cerdę. Zamiast wąskich, krętych dróg w części gotyckiej, zamierzono ułożyć ulice dwoma równoległymi ulicami prostopadłymi do morza i dzielić się na bloki. Nazwą, na którą zdecydowali się na nowy obszar, był L’Eixample.

barcelona

Modernizm rozpoczął się w Barcelonie jeszcze przed jakimkolwiek innym w Europie. Był to okres, w którym wprowadzono zmiany we wszystkich dziedzinach. Możesz rozpocząć modernizację w Barcelonie w trzech budynkach już w latach osiemdziesiątych XIX w. Wymienione budynki to wydawnictwo Montaner y Simon, Fabryka Josepa Vilaseca na F. Vidal i Casa Vicens w Gaudzie. Nie wszyscy modernistyczni architekci byli tym samym, jak niektórzy chcieli zobaczyć odrodzenie romańskiego, podczas gdy inni wybrali ich inspiracje od francuskiego neogotyku.

W WAKACJE W BARCELONA zauważysz, że niektórzy architekci inspirowali się naturalnymi formami. Formy te obejmowały kwiaty, rośliny i zwierzęta, używając mieszanki materiałów do ich tworzenia. Istnieje wiele budynków, które ilustrują ten styl architektury w Barcelonie. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest zatrzymanie się przez centrum informacji turystycznej i zebranie broszury przedstawiającej wszystkie te struktury. W ten sposób nie przegapisz nic ważnego dla ciebie.